Vybrat mezi sebou peníze a zachránit kus deštného pralesa v Indonésii se rozhodli žáci a studenti Vyšší odborné školy ekonomické, sociální a zdravotnické, Obchodní akademie, Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy v Mostě. Pod záštitou projektu Green life společnosti Prales dětem odkoupili 9 arů pozemků na záchranu tropického pralesa, jeho fauny a flory v exotické Indonésii.

Toto téma navíc přenesli do výuky výtvarné výchovy, neboť vytvořili kresby, grafiky a malby, vyrobili zajímavé dárkové předměty (tašky, polštářky, bižuterii) s motivy deštného pralesa, jeho faunou, florou a rovněž kulturou daleké Indonésie, které představují na prodejní výstavě v Oblastním muzeu v Mostě. Výtěžek z výstavy poputuje na záchranu deštných pralesů.

Na vernisáži výstavy byla přítomna předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Krajského úřadu v Ústí nad Labem Ing. Radmila Krastenicsová, která pozitivně hodnotila aktivity žáků a jejich pedagogů a podpořila jejich snahu a zapojení do činnosti, která má významný morální aspekt. Součástí vernisáže byla ochutnávka exotického jídla, ukázka balijských tanců, projekce krátkého filmu o Indonesii a vše bylo podladěnou vhodnou hudební kulisou. Výstavou nic nekončí, motivace přítomných být účastníky projektu Green life je vysoká.

 

Záznam z vernisáže ke shlédnutí zde.

 

Napsali o nás:

Český rozhlas

Noviny Ústeckého kraje